• 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

   

  LFM  نرم افزاری ویژه و راهبردی برای مدیریت اطلاعات ازبیلت در تمامی نرم افزارهای طراحی و مهندسی است. شرکت روبش راهبرد انرژی از همان آغاز کار خود و از زمانی که این نرم افزار قدرتمند بصورت مستقل در بازارهای بین المللی در خصوص مدیریت موضوع اسکن لیزری ایفای نقش میکرد کار خود را با خرید نسخه های اصلی آن آغاز نمود. برگزاری کلاس های تخصصی توسط مدرسان انگلیسی معرفی شده از سوی شرکت LFM در دفتر شرکت روبش ( در سال 88 ) سنگ بنایی ارزشمند بر داشته های ما بشمار میرود. کاربران نرم افزارهای تخصصی به خوبی میدانند برگزاری چنین دوره هایی توام با بکارگیری واقعی این قابلیت ها در پروژه های صنعتی تا چه حد میتواند در پیشرفت یک مجموعه تاثیر گذار باشد.

  این نرم افزار جامع ترین نرم افزار مدیریت ابر نقاط و مدلسازی شرایط As built در محوطه های صنعتی است. نکته مهم اینکه LFM ابعاد یا ماژول های مختلفی دارد. ماژول هایی که هر کدام بصورت تخصصی زمینه ای را پوشش میدهند. مدل سازی، ایجاد هاب برای هولدینگ ها و شرکت های بزرگ جهت دسترسی های دسته بندی شده به تمام محوطه ها و دارایی های فیزیکی و ... بخشی از این قابلیت ها بشمار میروند در سالهای اخیر تعدادی از این ماژول های نرم افزار LFM  بسیار بیشتر از آنچه قبلا پیش بینی میشد در جهان صنعت درخشیده اند و  به بخشی جدایی ناپذیر برای بارگذاری مدل ابر نقاط در تمامی نرم افزارهای مدل سازی و مهندسی تبدیل گردیده اند. استفاده از ورژن های به روز شده نرم افزارهای مختلف مهندسی به روشنی نشان میدهد که همه آنها امکانات لازم را برای لینک به چنین نرم افزاری در نسخه های جدید خود تدارک دیده اند.

  در کشورمان ایران اما شرایط اندکی متفاوت است. ارتباطات مهندسی آنگونه که باید مدت هاست به روز رسانی نشده و روش های سنتی کم و بیش در شرکت ها تکرار میگردد. اغلب نرم افزارها در نسخه های hack شده مورد استفاده قرار میگیرد و مهندسان برای اینکه با مشکلات جدید مواجه نشوند در فضای نرم افزاری خود کمتر دست به ماجراجویی میزنند و ترجیح میدهند احیانا به سراغ Tab های جدید نروند. در این شرایط طبیعتا فرصت کمتری برای شکوفایی و آزاد سازی ظرفیت های مهندسی ایجاد میگردد. اما به هر حال کاربران می توانند با اندکی دقت در فضای نرم افزاری که با آن کار میکنند به راحتی به Tab هایی برخورد نمایند که به نحوی ارتباط نرم افزار مورد نظر را با مدل های Point Cloud نشان می دهد و ما در این موارد تخصص داریم.

  ورژن های جدید انواع مختلف نرم افزارهای طراحی و مهندسی گواه این واقعیت است که موضوع اسکن لیزری سه بعدی و برداشت وضعیت ازبیلت و مدل های ابر نقاط سه بعدی تا چه اندازه در دنیای مدرن مهندسی اهمیت دارد. تا جایی که امروزه همه این نرم افزارها برای دسترسی به بازارهای گسترده تر و حفظ مشتریان خود این ویژگی را به عنوان سر تیتر مباحث تحقیق و توسعه خود، مد نظر دارند. جالب تر از همه اینکه شرکت Aveva که ارایه دهنده نرم افزار PDMS می باشد. از حدود 10 سال پیش در ارتباطی بسیار نزدیک و برنامه ریزی شده با شرکت LFM بخش هایی از قابلیت های این نرم افزار فوق العاده برای بارگذاری اطلاعات حاصل از اسکن سه بعدی محوطه های فرایندی و صنعتی را در ورژن های چند سال اخیر نرم افزار PDMS اضافه کرده است.