• 1
 • 10
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

  واحدهای فرایندی مانند پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نیروگاه ها، انواع مختلف سیستم ها، کارخانجات فرایندی و ... پیچیدگی های فیزیکی فراوانی در فضای بهره برداری دارند. پیش برد اهداف طراحی و مهندسی در این واحدها بسیار چالش برانگیز است. بسیاری از آنها در سالهایی ساخته شده اند که سیستم های کامپیوتری موجود نبوده و نقشه های اجرایی در آن زمان بصورت دستی تهیه میگردید. مستندات و آرشیوهای مهندسی بصورت طبیعی با گذشت زمان و تغییر نفرات دچار پراکندگی شده و کارآیی خود را از دست می دهند. معمولا بعد از مدتی آنچه باقی می ماند برای پیشبرد اهداف مهندسی و برنامه ریزی های جدید انسجام لازم را ندارد و نیازمند به روز رسانی های متعددی بوده و حواشی فراوانی ایجاد می نماید. اما این تمام ماجرا نیست.

  واحدهای فرایندی به دلایل مختلف در زمان بهره برداری دستخوش تغییرات عدیده ای نیز میشوند. بازسازی ها، بهینه سازی ها، تعمیرات اساسی و منظم سالیانه، حوادث و ... تغییرات غیر قابل اجتنابی را به محوطه های صنعتی تحمیل می نمایند. به این ترتیب در زمانی کوتاه پس از بهره برداری واحدها، اعتبار و انطباق مستندات آرشیوی با وضعیت روز اول مجتمع ها بتدریج کم رنگ می شود. به این ترتیب کاستی ها و نقایص جدی نقشه های آرشیوی در دسترس از یک سو و تغییرات عینی و فیزیکی محوطه های بهره برداری در طول زمان از سوی دیگر، مواجهه طراحان مهندسی و متولیان امر با پروژه های مرتبط با این واحدها را دشوارتر می نماید.

  ایجاد مدل سه بعدی ازبیلت به روز از این واحدها با بهره گیری از تکنولوژی اسکن لیزری راه حلی منحصر به فرد و بی بدیل در سالهای اخیر بوده است. در اختیار داشتن مدل دوقلوی الکترونیکی از واحد فرایندی در حال کار و بهره برداری، امکانی است برای تمام آنچه که یک تیم طراحی مهندسی یا مدیریتی در این واحدها برای پیشبرد اهداف مختلف صنعتی خود نیاز دارد.

  شرکت روبش راهبرد انرژی با شناخت دقیق از آنچه مورد نیاز طراحان مهندسی است و با سابقه گسترده و ریشه دار همکاران اصلی خود در موضوع طراحی دیتیل واحدهای فرایندی، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری گسترده ای را در این ارتباط به خدمت گرفته است. شرکت روبش لیست بلندی از پروژه های گوناگون را در واحدهای فرایندی از سال 88 به این سو در کارنامه خود دارد. ما از کارفرمایان مختلف و متقاضیان این تکنولوژی دعوت میکنیم برای حرکت هدفمند و اقتصادی مهندسی در پروژه های خود و برای صیانت از وقت و هزینه خود و جلوگیری از ورود افراد و شرکت های فرصت طلب و سود جو قبل از هر اقدامی در این ارتباط، به تصویر درستی از خدمات استاندارد اسکن لیزری دست یابند.

  در طی بیش از 10 سال گذشته، نوظهور بودن این تکنولوژی در ایران بستری را برای افراد سودجو و فرصت طلب فراهم نموده و در مواردی خسارت های قابل توجهی به کارفرماهای مختلف در صنعت نفت و گاز ایران وارد کرده است. کوتاه اینکه مدل Point Cloud ی که مثلا در حوزه راهسازی استفاده میگردد در مباحث نفت و گاز و معماری و ... جایگاهی ندارد و محصولی که به عنوان Point Cloud در واحدهای فرایندی مورد نیاز طراحان می باشد ارتباطی به مدل های ازبیلت قطعه سازی و راهسازی و محیط زیست و ... ندارد. 

  ما با افتخار آماده ایم پاسخ گوی انواع سوالات مهندسی مشتریان خود باشیم. از همکاران متخصص خود دعوت میکنیم در جهت شفاف سازی موضوع اسکن لیزری واحدهای فرایندی، جنس اطلاعات کارگاهی و روند انجام پروژه های مرتبط به موضوع ازبیلت را از سایت های معتبر بین المللی استخراج نمایند. انواع پروژه های تکمیل شده توسط شرکت روبش در سالهای گذشته نیز نمونه عینی این پروژه هاست. آنچه بیش از همه باعث افتخار ماست به این موضوع بازمیگردد که به عنوان یک بخش خصوصی واقعی به پشتوانه تخصص و تعهد حرفه ای خود و بدون برخورداری از هر نوع رانت و ... وارد این حوزه شده ایم و با حس مسئولیت ملی و میهنی خود در کنار کارفرمایان بلند نظر و سخت گیر خود گامی مهم و اثرگذار در توسعه مهندسی کشورمان برداشته ایم. استعلام میزان رضایت از خدمات تخصصی ارائه شده توسط شرکت روبش از کارفرمایان پروژه های پیشین، پیشنهاد موکد شرکت روبش است و میتواند مهر تائیدی بر صدق گفتارمان باشد.

  More in this category: صنعت و معدن »